Vyzkoušejte si badminton na kurtu určeném pro squash. I když je prostor menší, garantujeme, že si užijete nespočet zábavných chvil.

Hra se odehrává na kurtu pro squash, jehož rozměry nejsou přizpůsobeny standardnímu badmintonovému hřišti. Nicméně i přesto poskytuje hru zábavnou a vzrušující sportovní aktivitu.

Existují dvě formy hry:
– **Dvouhra** – zápas mezi dvěma jednotlivými hráči.
– **Čtyřhra** – soutěž, kde dva hráči soupeří proti dalším dvěma.

Zápas začíná podáním, které musí být provedené křížem. V S-Badmintonu se doporučuje pravidlo, že podání by mělo být provedeno spodem a podávající hráč by měl mít nohu na zadní stěně své poloviny. Dodržení tohoto doporučení umožňuje podávat i bez dodatečné křížové dráhy. Hraje se na dva vítězné sety do 21 bodů. Hráč získává bod za každou úspěšnou výměnu nebo pokud soupeř udělá chybu. Pokud je skóre 20:20, získává set strana, která dosáhne dvoubodového náskoku. Při stavu 29:29 vyhrává set ta strana, která získá 30. bod. Vítěz setu zahajuje následující set podáním. Hráči také mění strany po každém setu a během třetího setu, jakmile jedna strana dosáhne 11 bodů.

Pod pojmem “chyba” se rozumí:
– Pokud hráč nezasáhne míč a ten dopadne na zem.
– Když hráč nedokáže přehodit míč na stranu protivníka.
– Míč, který je zahraný mimo kurt (do autu). V případě S-Badmintonu je aut jakýkoli dotek míče se stěnami.
– Dotknutí stropu nebo jakékoliv konstrukce během hry.
– Když se míč dotkne hráče nebo jeho oblečení.

Při hře ve dvojicích není povoleno “tečování” míče. To znamená, že jakmile hráč míč zasáhne, jeho partner již nesmí pokračovat v hře.

Pokud míč zasáhne pásku sítě a přetáhne se na stranu soupeře, je to považováno za platný úder, a hra může pokračovat. V takovém případě se doporučuje omluva hráče, který míč zahrál. Zasažení pásky při podání je povoleno.